Нардеп з групи Коломойського забрав позов щодо конкурсу на посаду глави Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

Окружний адмінсуд м. Києва своєю ухвалою від 2 липня за клопотанням нардепа Максима Бужанського - на підставі його заяви про відмову від позову - закрив провадження в справі №640/13664/20, в рамках якої позивач просив суд зобов’язати Мінфін підготувати та внести на розгляд Кабміну проекти актів щодо визначення кандидатів на посаду голови правління Ощадбанку і щодо призначення голови правління Ощадбанку, а також щодо зобов’язання НБУ вчинити дії, направлені на попереднє погодження кандидатів на посаду голови правління Ощадбанку.

22 червня Окружний адмінсуд м. Києва також задовольнив клопотання М. Бужанського та залишив без розгляду його заяву про забезпечення позову, в якій нардеп просив суд заборонити суб`єктам держреєстрації юросіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проводити реєстраційні дії щодо реєстрації Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі (№640/13664/20).

Нагадаємо, за інформацією наглядової ради Ощадбанку, в конкурсі на посаду глави правління цього держбанку переміг Сергій Наумов - нинішній глава правління Піреус Банку, екс-глава правління Укрсиббанку та Правекс-Банку.

25 червня Печерський райсуд м. Києва на вимогу Геннадія Хелемського - одного з учасників конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку; працює директором департаменту структурованого торговельного фінансування Укргазбанку - в рамках забезпечення його позову в справі №757/25950/20-ц зупинив дію рішення наглядової ради Ощадбанку, яка визнала переможцем вказаного конкурсу Сергія Наумова. Тоді суд заборонив суб`єктам державної реєстрації юросіб вносити зміни в держреєстр щодо керівника та/або підписанта Ощадбанку, в т.ч. було заборонено реєструвати призначення Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі.

При цьому НБУ публічно підтримав обрання С. Наумова главою правління Ощадбанку.

Як зазначалося, ні Нацбанк, ні наглядова рада Ощадбанку не вбачають підстав для скасування результатів конкурсу на посаду глави правління вказаного держбанку.

Нардеп М. Бужанський - з фракції "Слуга народу". Разом з тим, як вважається, він входить у неформальну групу, близьку до Ігоря Коломойського.