НАН: Україні загрожують "вибухові темпи" зростання захворюваності на COVID

Все про економіку та фінанси

У Національній академії наук (НАН) України вказують на погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірус. Зазначається, що за останній тиждень виросли відразу три ключових епідемічні показники, які відображають епідемічну динаміку: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби, пише zn.ua.

Зокрема, за тиждень число позитивних ПЛР-тестів зросло на 16,6%, кількість госпіталізацій і виявлених випадків хвороби - на 4,9% і 7,3% відповідно.

"І хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність прискорення росту досить висока", - відзначають в НАН.

На сьогодні швидше коронавірус поширюється в трьох регіонах - Києві, Сумській та Одеській областях.

В Одеській області стрімко зростає число позитивних ПЛР-тестів (на 41% за тиждень) і госпіталізацій (на 38% за тиждень). При цьому загрозливими є темпи зростання позитивних результатів ПЛР-тестів.

У той же час в Києві високими стали темпи зростання госпіталізацій і позитивних результатів тестів. При цьому в столиці зросла на 4% кількість випадків коронавірусу, після зниження на 17% тижнем раніше.

Крім того, в Сумській області фіксують високі темпи зростання госпіталізацій, а також збільшення темпів зростання захворюваності. Також за тиждень в регіоні зросла кількість позитивних ПЛР-тестів.

Також в НАН відзначають, що на важкий перебіг інфекції почали хворіти діти і молоді люди 18-34 років.