НАН - про епідемію: кількість нових госпіталізацій почала повільно знижуватись

Все про економіку та фінанси

Національна академія наук в своєму огляді щодо епідемічної ситуації констатує, що за тиждень 7.04.2021–13.04.2021 в Україні було пройдено пік кількості нових виявлень за день.

"Хоча дані офіційної статистики можуть бути незначно спотворені через нерегулярність внесення застарілих випадків, але динаміка загальної кількості позитивних ПЛР-тестів вказує, що період плато пройдено і почалося зниження.

За летальними випадками піковий період ще не подолано, початок зниження кількості летальних випадків можна очікувати наступного тижня", - зауважує НАН.

Як зазначається, зниження кількості нових виявлень відбувається в більш ніж половині областей України.

"За кількістю нових госпіталізацій Україна також проходить піковий період. Кількість нових госпіталізацій почала повільно знижуватись, але наповненість ліжок, забезпечених подачею кисню, все ще зростає.

Поліпшення госпітальної динаміки очікується приблизно через 2 тижні", - зауважує НАН.

Як додається, позитивність зразків тестів протягом останнього тижня знизилася з 33,3% до 32,4% на тлі зменшення обсягів тестування, що є ще одним індикатором позитивної динаміки.

"Дані за секвенованими зразками вірусу показали, що в лютому 2/3 всіх зразків виявилися британським штамом B.1.1.7. Найбільш ураженими цим штамом вірусу були західноукраїнські області та Київ.

Середня за останній тиждень кількість нових випадків становить 14817 на добу. На 13.04.2021 р. маємо в середньому 392 нових летальних випадків на добу", - йдеться в огляді НАН.