Накопичувальні пенсії: в перший рік з держбюджету знадобиться не менше 22 млрд грн, - уряд

Все про економіку та фінанси

Введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення у перший рік вимагатиме додаткових видатків з бюджету не менше 22 млрд грн, повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна з посиланням на розрахунки Міністерства фінансів, пише "Інтерфакс-Україна".

"Одна із пропозицій Мінфіну - співфінансування накопичувального рівня з ЄСВ та держбюджету по 1% у перший рік запровадження такого рівня, по 1,5% у другий та по 2% у третій. І кожен відсоток, за їхніми пропозиціями, коштуватиме 22 млрд грн", – повідомила Лазебна на зустрічі із журналістами.

Ця сума розрахована, виходячи з проекції держбюджету на 2023 рік та моделі запровадження обов`язкового накопичувального рівня для українців віком від 55 років, у тому числі фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, уточнила міністр соцполітики.

За словами Лазебної, обговорюється також можливість додаткових добровільних внесків – на кожен додатковий внесок платника податків держава вносить рівний внесок, але не більше за встановлений ліміт - 3% від середньої заробітної плати або близько 5 тис. грн. На думку міністра, це дозволить стимулювати учасників обов`язкового накопичувального рівня інвестувати у майбутню пенсію.