Накопичувальні пенсії: ЄСВ планують знизити до 20%, а ПДФО - до 16%

Все про економіку та фінанси

Офіс простих рішень повідомляє, що представив нардепам законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему, розроблений спільно з головою профільного комітету Верховної Ради Галиною Третьяковою та Мінсоцполітики:

"Все працюватиме наступним чином.

Роботодавці і працівники сплачуватимуть по 2% від розміру зарплати працівника (учасника системи). Ці кошти потраплятимуть на спеціальні (небюджетні) рахунки у Казначейство. Важливо: задля уникнення додаткового податкового навантаження на громадян та бізнес, одночасно з цим будуть зменшені ЄСВ (з 22% до 20%) та ПДФО (з 18% до 16%).

Далі учасник системи обиратиме авторизований банк чи пенсійний фонд, в який надходитимуть кошти на зберігання. Це будуть надійні, авторизовані державою структури, за якими пильно наглядатимуть НБУ та НКЦПФР. Весь рух коштів учасник системи зможе контролювати через спеціальний електронний кабінет.

До виходу учасника системи на пенсію, кошти інвестуватимуться та працюватимуть на економіку України.

З настанням пенсійного віку, ці накопичені кошти забезпечать людині довічну пенсію. Крім того, з цих коштів можна буде отримати значну одноразову виплату у визначених випадках. Також, накопичення можна буде успадковувати.

За нашими прогнозами, якщо до кінця цього року буде ухвалений відповідний законопроєкт, а також зніми в Податковий та інші кодекси, то вже наступного року можна буде розробити ІТ-рішення і з 2023 року запустити накопичувальну систему.

Переходити до цієї системи ми пропонуємо поступово, адже важливо, в першу чергу, забезпечити пенсіонерам гідне та захищене життя. Тому перший час існуватиме, як солідарна система, так і накопичувальна".

Нагадаємо, в Міністерстві фінансів заявляли, що підтримують введення обов`язкових накопичувальних пенсій, але тільки в моделі, яка не приведе до розширення дефіциту Пенсійного фонду.