Накопичувальні пенсії: комітет ВР не підтримав законопроект

Все про економіку та фінанси

Комітет із питань соціальної політики та прав ветеранів відхилив законопроєкт 2683-3 про запровадження в Україні обов`язкових накопичувальних пенсій, повідомила глава комітету Галина Третьякова (фракція Слуга народу), пише Liga.net.

Третьякова (одна з авторів документа) пропонувала комітету рекомендувати законопроєкт до прийняття парламентом у першому читанні. Проти виступили представники фракції "Батьківщина", групи "Довіра" і троє депутатів від "Слуги народу", уточнила глава комітету.

"Тепер все залежить від фракції. Виносити на перше читання з негативним висновком комітету або вносити новий законопроєкт, що затримає нас ще на рік", – сказала Третьякова.

Напередодні прем`єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ключові стейкхолдери реформи (Кабмін, профільний комітет ВР, Офіс президента) "досягли угоди" щодо всіх основних аспектів.

28 квітня Рада відправила законопроєкт №2863 на повторне перше читання. Це важливе технічне рішення, яке дало можливість внести на голосування доопрацьовану версію проєкту.

Попередні редакції законопроєктів на тему обов`язкових пенсійних накопичень громадян перебували в парламенті з кінця 2019 року, але не були підтримані депутатами.

Одна з головних позицій реформи – пенсійні накопичення будуть формуватися за рахунок частини ЄСВ і ПДФО (раніше передбачалося відрахування по 2% від кожного податку).