Накопичувальні пенсії: Кабмін визначив джерела внесків, - Третьякова

Все про економіку та фінанси

В останній редакції законопроєкту №2683 про обов`язкове накопичувальне пенсійне забезпечення, погодженій прем`єр-міністром, міністерством фінансів, міністерством соцполітики, визначено два джерела накопичення коштів для недержавних пенсій на 2023-2025 роки, розповіла голова парламентського комітету із соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в інтерв`ю виданню "Главком", констатує Liga.net.

Перше джерело – єдиний соціальний внесок (ЄСВ), друге – співфінансування з коштів державного бюджету, уточнила Третьякова.

Вона наголосила, що накопичення через ЄСВ не збільшать податкове навантаження на роботодавців.

"Перше джерело – завдяки ЄСВ. Тут хочу одразу наголосити: у роботодавців податкове навантаження не збільшиться. Сьогодні 22% ЄСВ розщеплюються так: до Пенсійного фонду, Фонду соцстрахування та Фонду безробіття. Буде розщеплене на ще одне джерело: накопичувальний рахунок, який відкриє держава кожному українцю", – пояснила голова Комітету.

Розмір накопичувального внеску (який у планується в складі ЄСВ) становитиме: у 2023 році – 1%, у 2024 році – 1,5%, у 2025-му – 2%.

Щодо співфінансування за рахунок коштів держбюджету, то 2023 року воно становитиме 1%, 2024 року – 1,5%, 2025 року – 2%.

"Внесок, який робитиме за працівника його роботодавець, дублюватиметься з держбюджету. Отже, за перший рік на відкритих рахунках накопичуватиметься 2%, другого року – 3%, третього (2025 року) – 4%", – зазначила Третьякова.

За її словами, 2022 року уряд має створити Уповноважений пенсійний фонд та визначити керівників активами у цьому фонді.

Уповноважений фонд відкриє рахунки для кожного громадянина, який на сьогоднішні є найманим працівником і якому не виповнилося 55 років.

У 2023-2026 роках не менше 80% накопичених грошей на накопичувальних рахунках інвестуватимуться у держоблігації (ОВДП).

Нагадаємо, 27 січня Галина Третьякова повідомила, що Верховна Рада розробляє механізм страхування пенсійних накопичень у недержавних фондах.

1 лютого Мінсоцполітики запропонувало Кабміну підтримати ініціативу щодо запровадження накопичувальних пенсій на всіх підприємствах із держчасткою у понад 50%.