Наглядову раду Приватбанку атакують в суді

Все про економіку та фінанси

25 листопада Печерський райсуд м. Києва відкрив провадження в справі №757/60654/19-ц за позовом первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку до всіх дев’яти членів наглядової ради Приватбанку про визнання трудових контрактів недійсними.

Серед відповідачів - у т.ч. Мінфін і Кабмін (призначив наглядову раду Приватбанку). Як третя особа в справі фігурує НБУ (погодив склад наглядової ради Приватбанку) і Генпрокуратура.

Нагадаємо, наглядову раду Приватбанку очолює Шерон Іскі - в минулому радник Казначейства США та експерт-консультант МВФ. Серед незалежних членів наглядової ради націоналізованого банку - також Надір Шейх, Еран Кляйн, Себастіан Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш, Роман Сульжик. Представником держави за квотою Президента в наглядовій раді Приватбанку є Юлія Мецгер, за квотою Кабміну - Артем Шевальов, за квотою Верховної Ради - Сергій Олексієнко.

Додамо, що 04.10.2019 Жовтневий райсуд м. Дніпро зобов’язав прокуратуру Дніпропетровської області розглянути заяву первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку про визнання потерпілим у кримінальному провадженні №42018040000000891, у рамках якого розслідується, чи мала місце розтрата коштів членами правління Приватбанку при залученні HR-консультантів (представника бренду «Odgers Berndtson» в Україні ТОВ «Телент Едвайзорс», а також ТОВ «Сі Еф Сі Консалтінг компані»), “зважаючи на те, що в структурі даного банку є підрозділи, які здійснюють підбір персоналу та інформаційне забезпечення АТ КБ «Приватбанк»” (цитата з судових матеріалів). У вересні в рамках цієї карної справи в головному офісі Приватбанку силовики провели обшук.

23.10.2019 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Приватбанку до Міністерства юстиції та держреєстратора Мін’юсту про скасування рішення щодо реєстрації Всеукраїнської професійної спілки працівників Приватбанку (справа №910/9126/19).

Про мітинг працівників заводу Коломойського під головним офісом Приватбанку та супровідну боротьбу за право річної оренди парковки біля цього ж офісу - тут.

Контекст

Ігор Коломойський подав низку позовів до держави, в яких оскаржує націоналізацію Приватбанку. При цьому МВФ наполягає на запобіганні повернення цієї фінустанови та інших банків, які були виведені з ринку, для їх колишніх власників. Невирішеність цього питання вважається одним з ключових чинників, який гальмує затвердження нової програми МВФ для України.

На днях Ігор Коломойський заявив, що "Приватбанк буде повернуто (мені) найближчим часом", і “Міжнародний валютний фонд знає [про це]” (цитата). Також І. Коломойський не виключав, що працівники Нікопольського заводу феросплавів, які мітингують під офісом Приватбанку, "можуть увійти" у фінустанову. 

Разом з тим, прем’єр Олексій Гончарук наголосив, що ні Приватбанк, "ні кошти з нього не повинні бути повернені попереднім акціонерам" (цитата).

Заяви Президента Володимира Зеленського та його Офісу в жовтні-листопаді щодо Приватбанку - тут, тут, тут, тут.