Наглядова рада УЗ рекомендує КМУ призначити новим в.о. глави УЗ екс-менеджера Ахметова

Все про економіку та фінанси

"Укрзалізниця" повідомила, що її наглядова рада отримала заяву від т.в.о. голови правління Івана Юрика щодо увільнення його від виконання таких обов`язків.

Як зазначається, наглядова рада також взяла до відома рекомендацію, зазначену у рішенні РНБО від 30 липня 2021, а також пов’язані з цим обговорення, включаючи доручення від Міністерства інфраструктури, основані на рішенні Кабінету Міністрів, акціонера Укрзалізниці.

Як інформується, 7-8 серпня наглядова рада УЗ провела позачергове засідання і вирішила задовільнити заяву Івана Юрика щодо увільнення його від тимчасового виконання обов`язків голови правління з дати призначення нового тимчасово виконуючого обов’язки.

"Іван Юрик продовжуватиме виконання своїх обов’язків на посаді члена правління, відповідального за фінанси. Наглядова рада рекомендує Кабінету Міністрів України задовольнити вказану вище заяву та схвалити відповідне рішення.

Наглядова рада також розглянула рекомендацію Комітету з винагород і призначень та вирішила рекомендувати Кабінету Міністрів погодити призначення Олександра Камишіна новим тимчасово виконуючим обов’язки голови правління на період до 31 грудня 2021 року або до обрання нового постійного голови правління, в залежності від того що настане раніше.

Процес обрання постійного голови правління у прозорий та конкурентний спосіб, як це визначено Статутом Укрзалізниці, триває. Відбір консультантів з людських ресурсів для допомоги у цьому процесі має бути завершено вже на цьому тижні.

Чітке дотримання і відповідність принципам корпоративного управління ОЕСР продовжують застосовуватись на практиці в Укрзалізниці, а реалізація її стратегічного плану щодо розділення (анбандлінгу) підприємства задля функціонування на лібералізованому та конкурентному ринку триває", - йдеться в заяві УЗ.

Коментар міністра інфраструктури Олександра Кубракова:

"Ми підтримуємо рішення Наглядової ради про рекомендацію на призначення нового т.в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» — корпоративна система в компанії має бути збережена

Управлінська криза в АТ «Укрзалізниця» знаходиться у найгостріший фазі за всі роки Незалежності, стан критичної інфраструктури став предметом розгляду на засіданні Ради Національної безпеки та оборони України.

Втім, після довгих перемовин маємо нарешті погоджений усіма сторонами перелік конкретних кроків щодо виконання рішення РНБО.

Наглядова рада Укрзалізниці на час підготовки конкурсу рекомендувала Уряду призначити нового т.в.о. Голови правління – Олександра Камишина, який має стати антикризовим менеджером.

При Міністерстві інфраструктури створюється Антикризовий штаб Укрзалізниці, основним завданням якого буде контроль необхідних для української залізниці рішень. Роботу штабу контролювати я особисто.

Я дякую нашим міжнародним партнерам, зокрема, представництвам країн G7 керівництву ЄБРР, ЄІБ та Світового банку за конструктив та підтримку у досягненні цього рішення, яке було прийнято з дотриманням усіх стандартів OECD.

Ми очікуємо, що вже за кілька місяців Наглядова рада запропонує Уряду кандидатуру нового постійно діючого Голови правління.

Вважаю, що головними завданнями для розвитку галузі, які необхідно втілити у найкоротші терміни є:

а) підняття тарифів на вантажні перевезення, без ринкових тарифів нормальний розвиток Укрзалізниці неможливий;

б) налагодження закупівлі електроенергії безпосередньо у виробника — Енергоатома;

в) залучення на українських ринок міжнародних інвесторів;

г) закупівля нових потягів та локомотивів.

Впровадження цих рішень у найкоротші терміни — це те, чого ми очікуємо від нового очільника Укрзалізниці

Є чіткі терміни та завдання — впевнений, що у нас все вийде".

За даними ЗМІ, Олександр Камишін у 2012-2019 роках був менеджером з інвестицій групи SCM Ріната Ахметова.