Наглядова рада Укрексімбанку призначила Сергія Єрмакова в.о. глави правління

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що на позачерговому засіданні прийняла рішення відсторонити голову правління банку Євгена Мецгера від здійснення своїх повноважень на час проведення внутрішнього розслідування наглядовою радою.

Нагадаємо, раніше Є. Мецгер оголосив, що пише заяву про тимчасове складання своїх повноважень.

Нижче - заява наглядової ради Укрексімбанку:

"Наглядова рада приносить свої щирі вибачення членам знімальної групи програми «Схеми» Олександру Мазуру та Кирилу Овсяному, а також представникам ЗМІ та усьому громадянському суспільству за прикру та неналежну поведінку голови правління та представників банку.

Результатом внутрішнього розслідування буде остаточне рішення наглядової ради щодо повноважень Мецгера Є.В.

Тимчасово виконуючим обов’язки голови правління банку призначено Єрмакова С.О.".

Сергій Єрмаков є членом правління Укрексімбанку.

За інформацією банку, С. Єрмаков з квітня 2006 року по жовтень 2016 року обіймав посади від начальника відділу до директора Департаменту планування та фінансового аналізу, заступника фінансового директора, віце-президента, директора з стратегії, віце-президента "Альфа-Банку.

Із листопада 2016 року по серпень 2017 року він був фінансовим директором, членом правління "Укрсоцбанку".

Із жовтня 2017 року по грудень 2017 року – радник голови ради директорів ТОВ "Група "ТАС".

Із грудня 2017 року по жовтень 2019 року – заступник голови правління "Таскомбанку".

Рішенням наглядової ради Укрексімбанку з 1 квітня 2020 року був призначений членом правління "Укрексімбанку".

P.S.

Євген Мецгер на своїй сторінці у Facebook опублікував таку заяву:

"Шановні представники ЗМІ!

Я завжди вважав і вважатиму свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії та справжньої незалежності держави.

Тому події, що сталися у моєму робочому кабінеті 4 жовтня 2021 року та були згодом опубліковані виданням «Схеми» з мого боку є неприпустимими та стали шоком не тільки для громадськості та журналістської спільноти, але й для мене. Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження цьому не виправдання.

Тому я щиро прошу вибачення у працівників видання «Схеми» Кирила Овсяного та Олександра Мазура! На разі у формі цього посту, але завжди готовий зробити це у будь-якій зручній їм формі.

Моя поведінка глибоко образила весь без виключення журналістський цех, який проявив гідну найбільшої поваги солідарність у відстоюванні прав своїх колег. Я щиро прошу вибачення у всіх журналістів України.

І зрештою, це завдало величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра, як такій. Я щиро прошу вибачення у всіх колег.

Повторюся, я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме в мене.

За своїми моральними переконаннями та значним суспільним резонансом, я написав заяву про відсторонення мене від здійснення повноважень Голови правління АТ «Укрексімбанк». Відповідну заяву я надав Наглядовій раді банку і сьогодні, 6 жовтня, вона була задовільнена".