Наглядова рада Нацдепозитарію пропонує призначити Юдіна новим главою правління

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада ПАТ «Національного депозитарію України» (НДУ) завершила конкурсний відбір на посаду голови правління, участь в якому взяли 14 кандидатів. За результатами проведеного рейтингового голосування, наглядова рада серед 5 фіналістів визначила переможця конкурсу – Олексія Юдіна, йдеться в повідомленні НКЦПФР.

"Рішення про призначення голови правління ПАТ «НДУ» відноситься до компетенції загальних зборів акціонерів товариства. Так, кандидатура пана Юдіна буде винесена на розгляд позачергових зборів акціонерів, які відбудуться незабаром", - констатують у НКЦПФР.

Особа з таким же іменем, як у переможця згаданого конкурсу (Юдін Олексій Віталійович), в кінці 2009 року входила до ревізійної комісії "Української біржі" як представник KBC Securities, пише "Інтерфакс-Україна".

Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, який очолював наглядову раду НДУ до кінця квітня, заявив у Facebook, що був проти такого призначення і назвав відібраного претендента "кишеньковим". Як стверджує Данилюк, Юдін працював в одному з інвестбанків Великої Британії, його англійська недосконала, а його кандидатуру просувала НКЦПФР.

Водночас директор з розвитку бізнесу "Української біржі" Олексій Сухоруков позитивно оцінив такий підсумок конкурсу. "Якщо це той Олексій Юдін, якого я знаю, то Нацдепозитарію конкретно повезло. UPD. Таки він", - написав Сухоруков у Facebook.

П`ятирічні повноваження чинного глави правління НДУ Міндаугаса Бакаса закінчуються в липні цього року. Конкурс на нового керівника був оголошений у березні.

Замість Данилюка незалежним членом наглядової ради НДУ в кінці квітня було обрано президента Професійної асоціації учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД) Олексія Кия. Крім того в наглядову раду депозитарію входять ще два незалежних члени - екс-урядовий уповноважений з питань управління держборгом і член наглядової ради Ferrexpo Віталій Лісовенко і партнер Cornerstone Financial Group Віталій Мілентьєв, а також заступник голови Нацбанку України Юрій Гелетій і член НКЦПФР Ярослав Шляхов.

Як повідомлялося, 14 жовтня 2013 року набрав чинності новий закон про депозитарну систему, що передбачає поділ розрахунково-клірингової функції та депозитарного обліку, які раніше суміщалися комерційним депозитарієм - ВДЦП - і його конкурентом - підконтрольним державі НДУ. Закон передбачав створення єдиного Центрального депозитарію на базі НДУ, хоча той і поступався ВДЦП за обсягами обслуговуваних активів. На базі ВДЦП було створено Розрахунковий центр (РЦ). Частка НБУ в РЦ становить 77,7897%, а в НДУ - 25% акцій.

Основними акціонерами Нацдепозитарію є держава в особі НКЦПФР - 25%, Пенсійний фонд НБУ - 10,9399%, державні Ощадбанк і Укрексімбанк - відповідно 25% "мінус" 1 акція і 9,9903%.

НДУ в 2020 році збільшив доходи на 5,4% - до 77,84 млн грн, чистий прибуток - у 2,7 раза, до 7,93 млн грн.