Наглядова рада "Нафтогазу" відклала розгляд питання про відсторонення Вітренка

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада "Нафтогазу" відклала розгляд питання про можливе усунення голови правління компанії Юрія Вітренка на одне з наступних засідань, йдеться в повідомленні наглядової ради за підсумками засідання 24-25 червня, пише "БізнесЦензор".

При цьому наглядова рада компанії звернула увагу глави правління на необхідність колегіального прийняття рішень.

"Незалежні директора чітко дали зрозуміти, що наглядова рада прагне до колегіального підходу до управління компанією і відповідно до Статуту компанії рішення приймаються більшістю голосів членів правління, а головні питання повинні передаватися на вирішення наглядовій раді", - сказано в повідомленні.

Крім того, наглядова рада вказала правлінню на необхідність дотримання процедур у сфері прийняття на роботу і звільнення.

"Підкреслюється, що це можливо здійснювати виключно з урахуванням функцій і повноважень не тільки наглядової ради і правління, а й керівників, безпосередньо відповідальних за працівників, на яких впливає ця ситуація. Крім того, наглядова рада звернулася з вимогою переглянути внутрішні документи з питань комплаєнсу на предмет їх прийнятності та усунення прогалин, які можуть існувати", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу Юрій Вітренко пообіцяв, що перегляд стратегії та організаційної структури компанії буде завершено до 1 липня.

"Завершення перегляду повинно стати важливим кроком вперед, оскільки такий перегляд насправді уповільнює поточну діяльність і створює невизначеність щодо майбутнього організаційної структури та стратегії групи. Багато трансформаційних активностей поки припинені, частина ключових людей вже покинули організацію. Чим довше триватиме ця невизначеність, тим більше це вплине на персонал компанії, результати діяльності "Нафтогазу" і його майбутнє", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, 15 червня глава НАЗК Олександр Новіков виніс припис Кабінету Міністрів про необхідність усунення порушень ст. 26 закону "Про запобігання корупції" та потребу скасування призначення Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК "Нафтогаз" як незаконного.

НАЗК дійшло висновку, що Вітренко не міг бути призначений главою "Нафтогазу", оскільки до цього він керував Міністерством енергетики та міг впливати на роботу компанії, що суперечить положенням закону про запобігання корупції.

У свою чергу глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка через припис НАЗК і очікує від уряду, як акціонера "Нафтогазу", остаточного вирішення цього питання найближчим часом.

Пізніше прем`єр-міністр Денис Шмигаль направив позов до Окружного адмінсуду м. Києва з проханням скасувати розпорядження, винесене НАЗК. Суд на наступний же день призупинив дію розпорядження.

Як відомо, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 28 квітня звільнив главу НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, призначивши на цю посаду Юрія Вітренка в обхід рішення наглядової ради. Для цього Кабмін з 28 квітня припинив повноваження незалежних членів наглядової ради, змінив главу компанії, а потім переобрав ч иннийсклад наглядової ради "Нафтогазу" в тому ж складі, але вже з 30 квітня.

Цю схему розкритикував ЄС і найбільші кредитори України, а Держдеп США звинуватив Кабмін в маніпулюванні правилами і нехтуванні системою корпоративного управління в держкомпаніях, створення якої було однією з умов співпраці з МВФ.

Сам Вітренко розказав, що очолити "Нафтогаз" йому запропонував президент Володимир Зеленський, а остаточно питання вирішувалося в лічені години і заяву на посаду довелося писати вже під час призначення.