"Нафтогаз" звітує про збиток 11,5 млрд грн за перше півріччя

Все про економіку та фінанси

За даними “Нафтогазу”, чистий консолідований збиток його групи за перше півріччя становив 11,5 млрд грн, тоді як за 6 місяців 2019 року був прибуток 24,7 млрд грн.

Коментар "Нафтогазу":

"Розвідка та видобування – зменшення результату відбулося за рахунок падіння ціни на природний газ, що було частково компенсоване нижчим рівнем рентних платежів порівняно з шістьма місяцями 2019 року.

На результат транспортування, переробки нафти та продажу нафтопродуктів негативно вплинуло зменшення ціни на нафтопродукти. Частково нівелювати цей вплив вдалося завдяки заходам із скорочення витрат.

Результат сегменту комерція знизився за рахунок зменшення реалізованих обсягів газу та падіння цін, а також збільшення резерву сумнівної дебіторської заборгованості.

Покращення результату від зберігання природного газу відбулося за рахунок збільшення попиту на послуги зі зберігання природного газу.

Укрнафта знизила результат через зменшення цін на природний газ та падіння обсягу продажів сирої нафти.

Інша діяльність включає послуги, пов’язані з організації транзиту та угодою про розподіл продукції з Арабською Республікою Єгипет та Єгипетською генеральною нафтовою корпорацією.

<...> За 2020 рік група перерахувала до державного бюджету 75,5 млрд грн податків, включно з 11,1 млрд грн податку на прибуток.

Група сплатила дивіденди у розмірі 39,6 млрд грн за перші шість місяців 2020 року. Разом з 8,5 млрд грн дивідендів, передплачених у 2019 році, Нафтогаз перерахував 95% свого чистого прибутку за 2019 рік".

Коментар глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва:

"Найбільші нафтогазові компанії світу фіксують збитки на тлі обвалу ціни на нафту та газ і пандемії коронавірусу.

Зниження попиту та цін на енергоресурси вплинуло на всі сегменти нашої діяльності. Ми зафіксували збиток в звітності за перше півріччя. Це не стало сюрпризом. Ми цього очікували і готувались до кризової ситуації.

Нафтогаз має виважений план дій і достатній запас міцності для проходження кризового періоду. Ми скоротили наші капітальні інвестиції на 50%. Це було важливою та вчасною реакцією на падіння привабливості інвестиційних проектів в галузі.

Фінансовий стан Нафтогазу значно покращиться, якщо ситуацію з боргами облгазів, газзбутів та ТКЕ врегулюють чесно, без передвиборчого популізму і на користь державної компанії. Наразі борг цих підприємств складає близько 100 млрд грн.

Ми переглянули свої інвестиційні плани, скорочуємо операційні витрати та посилюємо ефективність і взаємодію між дивізіонами.

Водночас стимулююча рента для видобутку, спрощення дозвільних документів, відкриття доступу до Чорноморського шельфу та підписання УРП, конкурси за якими відбулися рік тому, могли б значно покращити результати сегменту видобутку газу.

Звісно, погіршення фінансових показників Нафтогазу відбулось на тлі завершення анбандлінгу та передача фукції транспортування газу і, відповідно, доходів від цього виду діяльності, до незалежного оператора ГТС.

19,3 млрд грн за 6 місяців 2020 року отримав оператор газотранспортної система України за послуги транзиту газу до країн ЄС та Молдови. Зараз цей показник відсутній в нашому звіті, адже відокремлення ГТС було свідомим кроком, без якого продовження транзиту за європейськими правилами було б неможливим".