"Нафтогаз" відсудив у "ДТЕК Східенерго" 149 млн грн

Все про економіку та фінанси

03.11.2021 Госпсуд Донецької області задовольнив позов "Нафтогазу" до ТОВ "ДТЕК Східенерго" (в справі №905/1612/20) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 148,75 млн грн заборгованості за газ, який був поставлений у вересні 2019 року.

Згідно з судовими матеріалами, "ДТЕК Східенерго" просило суд не задовольняти позов "Нафтогазу", мотивуючи свою позицію тим, що укладання спірного договору, за твердженням відповідача, було "вимушеним кроком, який вчинений з метою уникнення зупинки роботи ДТЕК Луганська ТЕС", адже в червні 2019 року Росія заблокувала поставки вугілля на ДТЕК Луганська ТЕС, яке використовувалося для виробництва електроенергії.

У серпні 2020 року Кабмін схвалив проект постанови про встановлення спеціального тарифу на природний газ на ДТЕК Луганська ТЕС, однак остаточне рішення прийнято не було.

Натомість "Нафтогаз" наголошував, що законодавство не зобов`язувало "ДТЕК Східенерго" укладати договір постачання газу виключно з "Нафтогазом", а навпаки закріплює принцип вільного вибору постачальника природного газу. Тобто відповідач мав право та можливість укласти договір з будь-яким постачальником природного газу, а тому теза "ДТЕК Східенерго", що укладення спірного договору було вимушеним кроком, на думку держкомпанії, є безпідставною.

За даними "Нафтогазу", на 16.03.2021 заборгованість ТОВ "ДТЕК Східенерго" перед ним становила 706,8 млн грн.