"Нафтогаз" відсудив 312 млн грн у "Білоцерківської ТЕЦ"

Все про економіку та фінанси

14.09.2021 Госпсуд Київської області частково задовольнив позов "Нафтогазу" до ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" (у справі №911/1216/21) і вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 312,4 млн грн заборгованості за газ (з урахуванням штрафів і пені).

ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" пов`язують з Костянтином Жеваго.

За даними "Нафтогазу", на 05.05.2021 прострочена заборгованість підприємств ТКЕ та ТЕЦ перед ним становила 67 млрд грн. При цьому НАК інформував про борг ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" на 640 млн грн.

В асоціації "Укртеплокомуненерго" констатували, що прийнятий Верховною Радою закон дасть змогу реструктуризувати понад 50 млрд грн боргу підприємств ТКЕ за газ, компенсувати різницю на теплову енергію на суму близько 30 млрд грн та списати більше 10 млрд грн нарахованих "Нафтогазом" штрафів.

Разом з тим, Міністерство фінансів вказувало, що реалізація цього закону потребуватиме додаткових витрат держбюджету-2021 та внесення відповідних змін до нього. Крім того, за оцінками Мінфіну, “реалізація закону № 1639-ІХ не передбачає рішучих кроків щодо усунення основних причин несплати платежів, може погіршити платіжну дисципліну в майбутньому та призвести до подальших втрат у газовому секторі, навіть у наступному опалювальному періоді” (цитата).