"Нафтогаз": споживання газу в Україні за тиждень впало майже на 30%

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" повідомив, що споживання газу за минулий тиждень знизилося майже на 30%, пише "Енергореформа".

"Всі категорії споживачів ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" за добу скоротили використання природного газу на 4% – до 59,5 млн куб. м. За тиждень цей показник зменшився майже на 30%", – йдеться у повідомленні компанії від 26 березня.

При цьому компанія зазначила, що її дочірній підрозділ ГК "Нафтогаз Трейдинг" з 26 березня підключила до постачання газу в рамках ПСО по 7,08 тис. грн/тис. куб. м (постанова уряду №222 від 6 березня) п`яту з 12 визначених урядом теплоелектростанцію – найбільшу в Дніпропетровській області "ДТЕК "Криворізька ТЕС".

Щодо аналогічного ПСО по ТЕЦ (постанова №298 від 16 березня), компанія постачає природний газ ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ", ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5" та АТ "Херсонська ТЕЦ" та погоджує документи з іншими трьома визначеними Міністерством енергетики ТОВ "Сумитеплоенерго", ТОВ "Фірма "Технова і КП "Київтеплоенерго".

Згідно з постановою уряду №298 від 16 березня, до 30 квітня включно визначені Міненерго ТЕЦ, а також 12 ТЕС, перелік яких закріплений постановою уряду від 6 березня №222, отримуватимуть газ у рамках ПСО за ціною 7,08 тис. грн. /тис. куб м (з ПДВ на 1 тис. куб. м).

Відповідно до постанови, для ТЕС та ТЕЦ, які використовують вугілля як основний вид палива, постачання природного газу в рамках ПСО здійснюється лише у разі відсутності внаслідок військових дій можливості постачання вугільної продукції в обсягах, необхідних для забезпечення безпеки постачання електричної та/або теплової енергії.

У компанії неодноразово зазначали, що мають можливість забезпечити ресурсом усіх споживачів у умовах, що діють.

За даними "Нафтогаз Трейдинг", 12 березня, коли компанія почала постачати першим ТЕС газ за ПСО, добове споживання збільшилося на 16% – до 88 млн куб. м.