"Нафтогаз" попросить у всіх міжнародних кредиторів дворічну відстрочку платежів

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз", який на початку цього тижня попросив дворічне відтермінування з виплати відсотків та погашення єврооблігацій, звернеться з такою пропозицією до всіх інших міжнародних кредиторів, йдеться в біржовому повідомленні емітента її єврооблігацій Kondor Finance Plc, пише "Інтерфакс-Україна".

"Емітент та Позичальник спочатку звернулися до власників облігацій відповідно до своїх нормативних зобов`язань. Тепер Позичальник може обговорити відтермінування платежу щодо інших міжнародних боргових зобов`язань, стороною яких він є. У тих випадках, коли використовуються такі кредити та виплачуються відсотки, передбачається отримати дворічне відтермінування щодо виплати відсотків від усіх інших міжнародних кредиторів", - наголошується в документі.

"Нафтогаз" додав, що нещодавно підписав кредит із ЄБРР для підтримки закупівлі природного газу на майбутній опалювальний сезон 2022/2023.

"Ця позика є предметом задоволення визначених попередніх умов, перш ніж вона може бути використана, і буде розглянута сторонами у світлі цієї Заяви про згоду (пропозиції власникам єврооблігацій про відтермінування платежів та перегляд ковенант)", - зазначається в повідомленні. 

Як повідомлялося, наразі на ринку перебувають в обігу три випуски єврооблігацій "Нафтогазу", усі вони були розміщені у 2019 році: у липні – трирічні на $335 млн під 7,375% та п`ятирічні на EUR600 млн під 7,125% (п`яту частину бондів у євро викупив ЄБРР), а в листопаді – 7-річні на $500 млн із дохідністю 7,625%. Дата погашення випуску на $335 млн – 18 липня 2022 року.

"Нафтогаз" пропонує виплатити всі купони за єврооблігаціями-2022 та 2024 19 липня 2024 року і того самого дня погасити єврооблігації-2022. А купони за єврооблігаціями-2026 НАК хотіла б виплатити 8 листопада 2024 року.

Кабінет Міністрів розпорядженням №554-р від 7 липня 2022 року дозволив "Нафтогазу" змінити кредитні умови з емітентом трьох випусків його єврооблігацій Kondor Finance plc напередодні погашення одного з них на $335 млн.