"Нафтогаз" планує отримувати скраплений газ із Канади в 2027 році

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" повідомив, що уклав угоду з канадським енергетичним розробником Symbio Infrastructure (Symbio) на закупівлю скрапленого природного газу (LNG) та зеленого рідкого водню (LH2) з Квебеку, Канада.

«Ця угода є важливим кроком для переходу України на диверсифіковані поставки енергії з усього світу, який ми розпочали наприкінці 2014 року, коли припинили прямий імпорт російського природного газу. Відтоді ми зміцнили нашу енергетичну незалежність і є активним гравцем на європейському енергетичному ринку.

Ми вважаємо, що можливість з 2027 року отримувати від партнерів, як-от Канада, і від потужностей Symbio надійне та довгострокове постачання енергоресурсів, виготовлених у відповідальний спосіб, матиме вирішальне значення для нашої енергетичної безпеки та майбутнього економічного розвитку», – зазначив Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України».

5 червня у Вашингтоні сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. Вони домовились, що LNG і LH2 будуть доставлятись на імпортний термінал в транзитну країну Європи, яку погодять сторони. Symbio постачатиме до Європи LNG з найнижчою вуглецеємністю.

Раніше урядовці Канади публічно заявили про готовність допомогти Європі у подоланні енергетичної кризи та диверсифікації поставок LNG шляхом швидкого отримання відповідних дозволів на експорт природного газу зі східної Канади до Європи.

Symbio через свою дочірню компанію GNL Québec розвиває Énergie Saguenay — перший у світі великомасштабний об’єкт для експорту зрідженого природного газу з нейтральним вмістом вуглецю у Квебеку, Канада. Еталонний для галузі об’єкт буде скраплювати та експортувати 10,5 мільйонів тонн або 15 мільярдів кубометрів на рік чистого LNG до Європи (приблизно 17% річного споживання газу Німеччиною або близько половини споживання газу в Україні) за конкурентними цінами. Це можливо завдяки короткій відстані доставки до Європи та економічній ефективності, що досягається завдяки холодному клімату Канади.

Symbio допоможе диверсифікувати постачання енергоносіїв та сприятиме енергетичному переходу в Європі. Для цього компанія розбудовуватиме ефективну енергетичну інфраструктуру, вироблятиме LNG та планує стати одним із найбільших у світі експортерів зеленого водню. Враховуючи час на отримання дозволів від регулюючих органів, початок роботи проектів Symbio заплановано на 2027 рік.