"Нафтогаз" планує стати найбільшим імпортером бензину і дизпалива

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" планує збільшити імпорт бензину та дизпалива і стати лідером на цьому ринку, заявив голова правління компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, пише Liga.net.

Компанія почала імпортувати нафтопродукти наприкінці квітня і відтоді стабільно збільшує обсяги. У травні було імпортовано 2000 тонн дизелю, у червні – вже 5600 тонн, розповів Вітренко.

"В липні ми очікуємо доставити в Україну 15,6 тис. тонн бензину та дизелю... Якщо такі темпи нарощування імпорту нафтопродуктів зберігатимуться й надалі, то вже за декілька місяців Нафтогаз може стати лідером на ринку", – заявив Вітренко.

За його словами, Нафтогаз має можливість законтрактувати у десятки разів більші обсяги, але єдиною проблемою є логістичні обмеження – нафтопродукти потрібно якось доставити з портів Європи до кордону України.

У травні Вітренко заявив, що Нафтогаз створить мережу АЗС, щоб на ринку з`явився потужний державний гравець з суттєвою часткою ринку.

Навесні 2022 року, після того, як Росія завдала ракетних ударів по Кременчуцькому НПЗ та багатьох нафтобазах у різних регіонах, в Україні виник значний дефіцит пального. Бензин і дизель почали зникати з продажу, заправки були вимушені ввести обмеження на продаж.

Дефіцит досі не подолано, але, за прогнозами голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, через місяць-півтора паливна криза в Україні закінчиться.