"Нафтогаз" каже, що поділ "Укрнафти" може завершитися до кінця року

Все про економіку та фінанси

Переговори про поділ активів "Укрнафти" між "Нафтогазом" та міноритарними акціонерами, яких представляє Ігор Коломойський, можуть завершитися до кінця року, йдеться у коментарі прес-служби "Нафтогазу" щодо рішення "Укрнафти" оголосити конкурс на посаду голови правління цієї компанії, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається у повідомленні, рішення оголосити конкурс підтримали всі три представники "Нафтогазу" в наглядовій раді "Укрнафти".

Водночас у "Нафтогазі" нагадали, що наразі тривають переговори між акціонерами "Укрнафти" щодо розділення активів компанії.

"У випадку недосягнення домовленості щодо поділу активів "Укрнафти" між її акціонерами до кінця 2021 року, "Нафтогаз" підтримуватиме призначення нового голови правління "Укрнафти". У такому разі новий керівник зможе покращити роботу компанії та сприяти цивілізованому поділу активів. У випадку ж успішного досягнення домовленості щодо поділу активів "Укрнафти" до кінця 2021 року та її формалізації найближчими місяцями, новий керівник зможе забезпечити ефектність роботи компанії після поділу", – кажуть у НАКу.

Водночас у "Нафтогазі" додали, що поділ активів "Укрнафти" – "це складне питання, і наразі важко прогнозувати, скільки часу займуть перемовини та наскільки успішно вони завершаться".

Як повідомлялося, ПАТ "Укрнафта" на виконання рішення наглядової ради оголосила конкурс з пошуку кандидатів на посаду голови правління. При цьому документи від претендентів приймаються всього 10 днів – до 18:00 30 листопада.

Раніше стало відомо, що "Укрнафта" оголосила позачергові збори акціонерів, які заплановано на 30 листопада та 23 грудня.

На них акціонерам пропонується розділити активи "Укрнафти" між двома дочірніми компаніями – ТОВ "Нафта-Актив", яке планується передати міноритарним акціонерам "Укрнафти" на чолі з Ігорем Коломойським, а також ТОВ "Укргазактив", яке потім має викупити "Нафтогаз України".

У свою чергу, як випливає з порядків денних засідань, після цього "Укрнафта" має викупити свої акції у "Нафтогазу" та міноритарних акціонерів та анулювати їх.

Крім того, акціонерам "Укрнафти" в рамках процесу розподілу активів пропонується врегулювати суперечку з "Нафтогазом" щодо видобутого компанією в 2007-2013 роках газу або укладанням окремої угоди, або укладанням мирової угоди в рамках судової справи №910/3660/18.

Водночас в самому "Нафтогазі" механізм поділу активів "Укрнафти" поки не коментують.

50%+1 акція "Укрнафти" належить державі в особі НАК "Нафтогаз України", близько 42% акцій контролюють структури Ігоря Коломойського та партнерів.

Крім того, НАК "Нафтогаз України" належить 43,05% акцій "Укртатнафти", ще по 28% контролюють структури Коломойського та бізнесмена Олександра Ярославського.