"Нафтогаз": "Укртранснафта" може прийняти на зберігання трубопровід "медведчуківців"

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" схвалив передачу арештованого майна ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс" на "тимчасове відповідальне зберігання" державній "Укртранснафті", йдеться в рішенні "Нафтогазу" як єдиного акціонера "Укртранснафти", пише Liga.net.

"ПрикарпатЗахідтранс" володіє частиною нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок", його власників пов`язують з Віктором Медведчуком (ОПЗЖ).

Згідно з рішенням НАКу, "Укртранснафті" можуть передати об`єкти нерухомості, виробничі, технологічні та лінійні об`єкти. Разом вони формують техкомплекс магістрального нафтопродуктопроводу.

Витрати на зберігання майна трубопроводу оцінюють в 200 млн грн. Ці витрати "Укртранснафті" компенсує держава.

При цьому в рішенні відсутнє пояснення, коли був заарештований трубопровід, і хто просив "Укртранснафту" прийняти його на зберігання. 

ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс" експлуатує на території України ділянку нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" протяжністю близько 800 км. Він призначений для прокачування дизпалива з Росії та Білорусі для України і транзиту до Європи. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов`язують з оточенням Віктора Медведчука. Сам Медведчук заперечує зв`язок з трубопроводом і постачання нафтопродуктів в Україну.

У березні 2016 року російська держкомпанія Транснефть продала нафтопродуктопровід ПрикарпатЗахідТранс швейцарській компанії International Trading Partners AG. Серед її контрагентів були структури, що належать людям з оточення Віктора Медведчука.

11 лютого 2021 року НАБУ вручило підозра колишньому заступник директора Інституту азотної промисловості і продуктів органічного синтезу. За рішенням цього експерта суд відмовився визнати право власності України в частині нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок". В результаті контроль над частиною трубопроводу в 800 км перейшов ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс".

19 лютого РНБО доручило вжити рішення про повернення в держвласність української частини нафтопродуктопроводу. Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що трубопровід "незрозумілим способом" опинився в приватних руках.