"Нафтогаз" банкротить "Дніпропетровськгаз" Фірташа

Все про економіку та фінанси

22.03.2021 Госпсуд Дніпропетровської області прийняв до розгляду заяву “Нафтогазу” про відкриття провадження у справі №904/2573/21 про визнання банкрутом  АТ "Оператор газорозподільної системи "Дніпропетровськгаз".

"Дніпропетровськгаз" входить у групу РГК (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем.

Донедавна "Дніпропетровськгаз" у держреєстрі був вказаний як засновник ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" (наразі ж як засновники цього ТОВ фігурують кіпрські компанії Porala Ventures Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Ventures Limited, Matheron Limited, Krezer Holdings Limited).

За інформацією “Нафтогазу”, на 06.04.2021 борг "Дніпропетровськгаз збуту" перед ним (тобто перед НАКом) становив 2,04 млрд грн.

Як писав Finbalance, 01.03.2021 Північний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою “Нафтогазу” на рішення Госпсуду м. Києва від 11.01.2021 (у справі №910/9617/20), яким було частково задоволено позов ТОВ “Дніпропетровськгаз Збут” до “Нафтогазу” та вирішено стягнути з відповідача на користь позивача 1 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги ТОВ “Дніпропетровськгаз Збут” аргументувало невизнанням відповідачем переплати позивача.

Про інші судові спори групи "Нафтогаз" зі структурами Фірташа - туттуттуттут.

За даними "Нафтогазу", загальний борг його контрагентів за газ - близько 90 млрд грн, у т.ч. регіональних газозбутових підприємств - 23,6 млрд грн.