Нафта марки Brent перевищила $65 вперше із січня 2020 року

Все про економіку та фінанси

Вартість ф`ючерсу на нафту марки Brent із постачанням у квітні перевищила $65 за барель, свідчать дані торгів на Лондонській біржі ICE, пише Liga.net.

Останнього разу вартість бареля нафти Brent перевищувала $65 в січні минулого року.

За даними Bloomberg, одна із причин зростання – зниження видобутку в США через аномальні холоди. Сильні морози, що викликали відключення електроенергії в центральній частині США, призвели до падіння видобутку нафти на понад 4 мільйони барелів на день у всій країні. Однак хвиля простоїв нафтопереробки знизила деякий попит на сиру нафту.

Найбільший нафтопереробний завод США був змушений закритися через найнижчі за 30 років температури в штаті, через що виробництво скоротилося на щонайменше 3 мільйони барелів нафти. Замерзли також і свердловини і трубопроводи, в зв`язку з чим торгівля нафтою на європейських ринках активізувалася.

ОПЕК+ ще не визначилася з планами видобутку нафти на квітень, але раніше Саудівська Аравія здивувала ринки через скорочення видобутку на додатковий мільйон барелів на день у лютому і березні. Це рішення впливає на необхідні на ринку резервні потужності в умовах температур у Техасі.

Передбачається, що з 20 лютого погода повернеться в норму, проте поки 2,7 млн ​​домогосподарств залишилися без енергопостачання, а значні виробництва закрилися.

British Petroleum відзвітувала про рекордні збитки через пандемію COVID-19. Компанія заявила, що результати її роботи за весь 2020-й рік обумовлені більш низькими цінами на нафту і газ, а також зниженим попитом.