Нафта Brent перевищила $92 за барель вперше з 2014 року

Все про економіку та фінанси

Вартість квітневого ф`ючерсу на нафту марки Brent на лондонській біржі зросла до $92,09 за барель у п`ятницю. Останній раз ф`ючерси на нафту піднімалися вище за відмітку $92 за барель у жовтні 2014 року, свідчить дані біржі, констатує Liga.net.

Водночас ціна на ф`ючерси на нафту WTI з постачанням у березні на Нью-Йоркській товарній біржі також збільшилася до $91,2 за барель у п`ятницю. В цьому році ф`ючерси на Brent та WTI зросли приблизно на 18% та 21% відповідно.

Reuters повідомляє, що зростанню попиту на нафту сприяла геополітична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході. США попередили, що Росія планує використати постановочну атаку як виправдання для вторгнення в Україну.

Головний аналітик Sunward Trading Тіокі Чен зазначив, що з огляду на геополітичний ризик в Україні та поступове збільшення видобутку з боку ОПЕК+ очікується, що ціни наближатимуться до $100 за барель.

Організація країн-експортерів нафти та союзники, відомі як ОПЕК+, домовилися раніше цього тижня дотримуватися помірного збільшення видобутку нафти на 400 000 барелів на добу.

Проте, в середньостроковій перспективі деякі аналітики очікують, що вже наступного кварталу нафтовий ринок стане профіцитним, що допоможе загальмувати недавнє зростання цін.

З початку лютого 2022 року нафта утримує рекордні з 2014 року ціни на тлі засідання країн-експортерів нафти в середу та ризику ескалації з боку Росії.

2 лютого 2022 року міністри країн-членів ОПЕК+ вирішили збільшити видобуток нафти на 400 000 барелів на добу з березня.