Начальником управління по роботі з проблемними активами НБУ став Олег Далеко

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомляє, що за результатами відкритого конкурсного відбору на вакантну посаду начальника Управління роботи з проблемними активами Національного банку з 19 липня цього року призначений Олег Далеко.

До сфери його основних повноважень належатиме:

- взаємодія з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо повернення заборгованості за кредитами рефінансування за рахунок заставленого майна, що належить банкам, які перебувають у процесі ліквідації;

- організація та контроль за супроводженням виконавчих проваджень з питань звернення стягнення на заставлене майно, що належить майновим поручителям, та стягнення заборгованості з фінансових поручителів за кредитами рефінансування;

- організація та супроводження продажу власного майна Національного банку, а також заставленого майна, набутого у власність Національним банком в рахунок погашення заборгованості за кредитами рефінансування;

- організація та контроль за роботою управителів непроданими активами банків, ліквідація яких розпочалася до створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Радий приєднатися до команди Національного банку та докладу максимум зусиль, щоб робота центрального банку з проблемними активами була ефективною, відкритою, прозорою та зрозумілою суспільству", – зазначив Олег Далеко.

Управління роботи з проблемними активами входить до Фінансово-адміністративного та операційного блоку, керівництво яким за вертикаллю підпорядкування здійснює перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Довідка НБУ:

Олег Далеко працює в українському банківському секторі понад 10 років. До роботи в Національному банку він упродовж шести років був заступником голови правління ПАТ "Кристалбанк". Крім того, у 2010–2015 роках Олег Далеко працював у АТ Банк "Фінанси та кредит" (спочатку – директором Центру по роботі з проблемними активами банку, пізніше – директором Центру координації та супроводу роботи регіональної мережі).

Має досвід роботи у органах державної виконавчої служби, адже упродовж 1998–2010 років працював у Головному управління юстиції у Полтавській області.

У 2001 році Олег Далеко закінчив Національну юридичну академію України імені Я. Мудрого у м. Харків (спеціальність "Правознавство").