НАБУ провело обшуки в акціонера Діамантбанку, екс-нардепа Мартиненка

Все про економіку та фінанси

НАБУ проводить обшуки в будинку екс-депутата Миколи Мартиненка, пише «Українська правда» з посиланням на власні джерела.

За інформацією співрозмовників, обшуки ведуться у його будинку в Глібовці. Водночас, за інформацією іншого джерела, тривають декілька обшуків по одному з проваджень, пов`язаних із Мартиненком.

НАБУ цю інформацію не підтвердило і не спростувало.

P.S. У прес-службі М. Мартиненка підтвердили, що у четвер проводилися обшуки у його будинку. "Сьогоднішні дії НАБУ виглядають як примітивна помста людині, яку Ситник і Углава вважають своїм ворогом. За 15 місяців, які пройшли з часу добровільної відмови Миколи Мартиненка від депутатського мандату, НАБУ здійснило вже сотні обшуків і допитів. Причому навіть щодо людей, які з Мартиненком не знайомі", - заявили у Мартиненка.

Контекст

Як писав Finbalance, 24 лютого відбулися позачергові загальні збори акціонерів Діамантбанку (за даними НБУ, серед кінцевих власників - у т.ч. М. Мартиненко), на яких прийняте рішення про збільшення розміру статутного капіталу банку на 750 млн грн. Банк заявляв, що приватне розміщення акцій має бути здійснено серед акціонерів та учасників розміщення: Миколи Мартиненка та Олега Ходачука (глава правління банку).

Раніше О. Ходачук не спростовував неофіційні дані, що за результатами стрес-тесту Діамантбанку потрібна докапіталізація на 2,5 млрд грн. Водночас він констатував, що в погодженій з Нацбанком програмі докапіталізації банку до 01 січня 2019 року передбачене внесення в капітал 750 млн грн живими коштами, а також взяття на баланс заставного майна та продаж непрофільних активів. 

08 лютого О. Ходачук, коментуючи неофіційну інформацію, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних, запевняв, що «банк не є проблемним». Водночас він повідомив, що власний капітал Діамантбанку – лише 55 млн грн (за даними АУБ, на 01.12.2016 було 210 млн грн). «Ми ще доформували резерви за методологією НБУ», - зазначив О. Ходачук.