НАБУ повідомило про підозру в справі ВіЕйБі ще 7 особам, у т.ч. екс-главі Юрдепартаменту НБУ

Все про економіку та фінанси

Національне антикорупційне бюро України заявило, що 24 травня його детективи за процесуального керівництва САП повідомили про підозру 7 особам у зловживанні службовим становищем при видачі восени 2014 року Нацбанком стабілізаційного кредиту 1,2 млрд грн для ПАТ «ВіЕйБі Банк» (ч.2 ст.364 КК України).

Як зазначається, таким чином, загальна кількість підозрюваних зросла до 17 осіб.

За даними НАБУ, коло підозрюваних поповнили (як уточнюється, посади наведені на момент вчинення злочину):

- заступник начальника ГУ НБУ по м. Києву та Київській області;
- начальник одного з управлінь ГУ НБУ у м. Києві та Київській області;
- начальник одного з відділів ГУ НБУ у м. Києві та Київській області;
- директор юридичного департаменту НБУ (цю посаду з листопада 2009 року до серпня 2015 року займав Віктор Новіков; наразі він є заступником директора-розпорядника ФГВФО, - ред.);
- головний економіст відділу нагляду за діяльністю банків департаменту пруденційного нагляду Генерального департаменту банківського нагляду НБУ;
- директор департаменту пруденційного нагляду Генерального департаменту банківського нагляду НБУ;
- заступник директора ТОВ (компанії, що готувала рецензію на оцінку майна банку).

За даними слідства, в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча «ВіЕйБі Банк» не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, погодилося на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Знаючи про ці факти та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту «ВіЕйБі Банк» на два роки, які «ВіЕйБі Банк» по завершенню цього терміну не повернув.

В листопаді 2019 року НАБУ і САП повідомили про підозру 10 особам, серед яких – перший заступник голови НБУ (йдеться про Олександра Писарука, наразі він є главою правління Райффайзен Банку Аваль; його коментарі щодо справи ВіЕйБі Банку - тут) та бенефіціарний власник «ВіЕйБі Банку» (Олег Бахматюк, його коментарі з цього приводу - тут і тут).

“Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”, - зауважили в НАБУ.