НАБУ під час затримання брата глави ОАСК виявило готівку на суму близько $5 млн

Все про економіку та фінанси

Національне антикорупційне бюро України повідомило, що під час обшуків у затриманих напередодні брата голови Окружного адмінсуду Києва та іншого адвоката вилучили великі обсяги валюти. Згідно з повідомленням НАБУ, йдеться про понад 3,7 мільйона доларів готівкою, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів, констатує "Радіо Свобода".

«За місцем виявлення предмету неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича», – вказали також у НАБУ.

Згодом НАБУ заявило, що 7 квітня викритим двом адвокатам при отриманні неправомірної вигоди для подальшої передачі її суддям ОАСК повідомлено про підозру. Дії осіб кваліфіковані за ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України. Повідомлення про підозру підписала Генеральний прокурор.

За даними слідства, підозрювані за 100 тис. дол. США обіцяли через голову ОАСК вирішити питання з одним із суддів цього ж суду про позитивне рішення у справі за позовом суб`єкта господарювання.

6 квітня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП викрили осіб «на гарячому».

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Розслідування зазначених фактів детективи Національного бюро здійснюють з січня 2021 року.

Учора голова ОАСК Павло Вовк заявив, що його брата використовують як «витратний матеріал».