НАБУ: керівник САП вдруге скасував постанову про закриття справи "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомляє, що в.о. керівника САП вдруге скасував постанову прокурора Пономаренка про закриття справи «Роттердам+».

"Разом із цим, Максим Грищук також скасував постанову про відновлення розслідування, яка передувала закриттю. Таким чином слідство не втратило дорогоцінні процесуальні дні, які необхідні для його завершення та скерування справи до суду", - зауважує НАБУ.

У відомстві нагадують, що незважаючи на зібрані детективами НАБУ докази, процесуальний керівник Віталій Пономаренко тричі закривав «справу Роттердам+»:

- у серпні 2020 року (відновлено ВАКС у жовтні 2020 року);
- у січні 2021 року (відновлено в.о керівника САП);
- 9 квітня 2021 року (відновлено в.о керівника САП).

"НАБУ вкотре закликає Генпрокурора Ірину Венедіктову змінити старшого групи прокурорів у справі «Роттердам+». Адже поведінка цього прокурора свідчить про його упередженість.

Наразі лише Генпрокурор має можливість змінити Пономаренка, однак уникає ухвалення відповідного рішення. Це унеможливлює здійснення подальшого неупередженого розслідування.

Сукупність зібраних доказів у провадженні, на переконання НАБУ, є достатньою для того, щоб саме суд визначив обґрунтованість звинувачень у завданні державним та громадським інтересам багатомільярдних збитків через формулу «Роттердам+»", - йдеться в заяві НАБУ.