НАБУ і СУП підтримали кредитну держпрограму "5-7-9%"

Все про економіку та фінанси

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) та Спілка українських підприємців (СУП) повідомляють, що провели круглий стіл, на якому обговорили подальший розвиток держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». У зустрічі взяли участь представники банків, бізнесу та Фонду розвитку підприємництва.

Цитата з повідомлення НАБУ:

"Більшість банків-членів вирішила підтримати необхідність продовження державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Разом з тим було відзначено, що програму необхідно вдосконалити.

Банківська спільнота вважає, що завдяки програмі «Доступні кредити під 5-7-9%»:

- банки почали конкурувати за клієнтів не ціною, а сервісом, ефективністю процесів і доступністю, що йде на користь кінцевому споживачу;
- гроші стають доступними, аби економіка розвивалася;
- прозорі умови програми сприяють активному відновленню економіки, стимулюють розвиток сегменту мікро-, малого та середнього бізнесу;
- держпрограма «Доступні кредити 5-7-9%» допомогла зберегти та створити велику кількість робочих місць;
- програма допомагає банкам з українським капіталом рівноцінно конкурувати з банками з іноземним капіталом.

Також банки відзначили ключові напрями, за якими програму можна удосконалити:

- варто розглянути можливість розширення «5-7-9%» на категорії малого та мікробізнесу, не охоплені чинними критеріями. Водночас можна уточнити напрями підтримки, з огляду на поточні реалії та потреби".

Цитата з повідомлення СУП:

"Банки, як і наша бізнес-спільнота, єдиноголосно підтримали важливість продовження програми доступного кредитування. Адже програма пожвавила кредитування бізнесу – дозволила зберегти понад 170 тисяч робочих місць та пережити обмеження, пов`язані з карантинними заходами внаслідок пандемії, - а також стимулювала конкуренцію банків на ринку.

Серед змін для удосконалення програми, учасники акцентували увагу на тому, що не усі підприємці можуть виконати умову внесення застави, що не дає можливість кредитуватися саме мікробізнесу.

За даними Мінфіну, з початку програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали 21 888 кредитів на загальну суму 57,6 млрд грн. Більше того, до програми і досі продовжують приєднуватися нові банки.

Тож незважаючи на пропозицію кількох банків обмежити реалізацію програми доступних кредитів, учасники все ж підтримують її продовження із вдосконаленням діючих механізмів".