НАБУ і САП повідомили про нову підозру екс-топам Приватбанку

Все про економіку та фінанси

15 липня НАБУ і САП повідомили екс-голову «ПриватБанку», його першого заступника та керівника департаменту про підозру у розтраті грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк» на суму 85,2 млн грн на користь пов’язаної компанії, йдеться в заяві НАБУ:

"За даними слідства, ексголова правління «ПриватБанку», його перший заступник та два керівники департаментів банку у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з «ПриватБанком» компаній. Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов`язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої.

Стосовно епізоду розтрати 136,8 млн грн – детективи вже повідомляли про підозру в лютому 2021 року. За час розслідування НАБУ і САП встановили нові факти і виявили додаткову розтрату у понад 85 млн грн. Таким чином, загальна сума збитків за двома епізодами становить близько 223 млн грн.

Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон з метою легалізації.

15 липня НАБУ і САП повідомили про підозру керівника департаменту операційного напрямку банку (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України). Цього ж дня повідомлено про зміну підозр та про нові підозри вже встановленим учасникам схеми із розкрадання коштів «ПриватБанку», а саме:

- ексголову правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 1,2 ст. 366 КК України);
- експершого заступника голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
- колишню керівницю департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
- колишню керівницю департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191 КК України).

Нагадуємо, в роботі детективів і прокурорів перебуває ще один епізод, пов’язаний з розкраданням коштів «ПриватБанку». У грудні 2016 року, напередодні його націоналізації, ексголова правління «ПриватБанку» розпорядився перерахувати кошти з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. В результаті банку завдали збитків на суму близько 315 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ). Для прикриття фактичної розтрати коштів «ПриватБанку» і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов`язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Загалом на сьогодні до кримінальної відповідальності в трьох епізодах справи «ПриватБанку» притягнуто шістьох осіб: колишній голова правління «ПриватБанку», два його заступники та три керівники департаментів. Ексочільник «ПриватБанку» є підозрюваним у всіх епізодах, пов’язаних з розтратою коштів.

Досудове розслідування триває. Слідство встановлює інших осіб, що можуть бути причетними до вчинення злочинів.

Застереження. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".

Також Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повідомила, що 15 липня залишила без змін запобіжний захід (тримання під вартою) колишньому голові правління ПАТ «КБ «Приватбанк», визначений ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 22 грудня 2021 року.

"Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає", - йдеться в повідомленні АП ВАКС.