Аварія на "Турецькому потоці": три країни Європи - без російського газу

Все про економіку та фінанси

У ніч на 1 листопада постачання російського газу "Турецьким потоком" через Болгарію до Румунії, Сербії та Угорщини призупинено через аварію на газопроводі "Булгартрансгазу", який є продовженням трубопроводу "Турецький потік", повідомляє оператор газопроводу, пише Liga.net.

Аварія сталася в районі селища Вітрине. Постачання газу до Румунії, Сербії та Угорщини було припинено. Вранці транзит до Румунії частково відновили.

Водночас Оператор ГТС України заявив про готовність запропонувати Газпрому додаткові транзитні потужності з транспортування газу до Угорщини, щоб мінімізувати наслідки аварії для споживачів Угорщини та Сербії.

Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон також написав у Facebook, що в таких ситуаціях важливо мати резервні газопроводи та додаткову маневреність мережі, як у української ГТС.

"Цей аспект завжди буде перевагою перед однотрубними, а тим паче підводними маршрутами, що істотно впливає на безпеку, надійність і безперебійність постачання газу", — зазначив Макогон.

Болгарія транспортує російський газ через свою газову мережу до Сербії та Угорщини.

Турецький потік – газопровід Газпрому у Чорному морі. Його оператором стала компанія South Stream Transport. До кінця 2019 року Газпром збудував у Чорному морі дві нитки Турецького потоку. За підрахунками Інтерфаксу, проєкт коштував 13 млрд євро і дозволив постачати з 2020 року понад 31 млрд кубів російського газу на рік до Туреччини, Болгарії, Македонії та Греції в обхід української ГТС.

27 вересня Угорщина підписала довгостроковий контракт із Газпромом на транспортування газу в обхід України через Турецький потік. А вже 1 жовтня Газпром зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини.

Із 1 листопада Газпром скоротив транзит газу до Євросоюзу через Україну до 57 млн куб.м на добу – до 50% контрактних обсягів.