На систему зрошення Україні потрібні $4 млрд, - міністр

Все про економіку та фінанси

Міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко повідомив, що за оцінками Світового банку і FAO, обсяг видатків, необхідних для реалізації стратегії зрошення та дренажу в Україні, становитиме 4 млрд дол, пише "Укрінформ".

Як зазначається, фінансування  планується здійснити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, міжнародних фінансових організацій, коштів інвесторів та інших джерел.

Як повідомлялося, розпорядженням Кабінету Міністрів №1567-р від 21 жовтня 2020 року був затверджений план заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Зокрема, він передбачає: модернізацію та будівництво внутрішньо-господарських зрошувальних систем, відновлення та модернізацію дренажних систем, підвищення водозабезпечення для розвитку зрошення.

За даними ННЦ "Інститут агарної економіки", площі сільськогосподарських угідь, які вимагають штучного зволоження, в Україні сягають 18-20 млн га, проте фактично зрошується останніми роками лише близько 0,5 млн га. У 1991 році під зрошенням в Україні було 2,6 млн га, з яких 111 тис. га займали багаторічні насадження, а нині штучно зволожується лише 14,5 тис. га плодово-ягідних культур та винограду.