На облаштування кордону з РФ і Білоруссю потрібні 17 млрд грн, - глава МВС

Все про економіку та фінанси

Для облаштування захисних споруд на кордоні з Росією та Білоруссю знадобиться 17 мільярдів бюджетних коштів у 2022 році, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Про це він сказав у парламенті під час години запитань до уряду 19 листопада, констатує "Радіо Свобода".

За словами Монастирського, бетонні паркани, які широко використовуються для облаштування кордонів у світі, є дорогими та не гарантують захисту від повномасштабного воєнного вторгнення.

«Після вивчення досвіду іноземних країн найбільш раціональним рішенням є будівництво вздовж всього кордону або річки у вигляді суцільного паркану з сітки та колючого дроту, стовідсотковим покриттям кордону інтелектуальної системи цілодобового відеонагляду та сигналізації», – сказав він.

Така сигналізація, вважає міністр, дозволить моніторити ситуацію на відстані від 5 до 15 кілометрів від кордону і в разі загрози протиправного проникнення дозволить прикордонникам прибувати на місце протягом 15 хвилин.

«Вздовж ділянок кордону з Росією та Білоруссю, які розташовані на відкритій місцевості, вбачається доцільним будівництво протитранспортного рову шириною чотири метри й глибиною два метри для ускладнення прориву механізованих підрозділів ворожої армії», – зазначив Монастирський.

За його даними, для інженерне облаштування такої споруди потрібно близько 17 мільярдів гривень. При цьому міністр додав, що обсяги контрабанди через ці ділянки кордону оцінюються в десятки мільярдів гривень. Він закликав народних депутатів закласти ці кошти в бюджет на 2022 рік до другого читання.

Читайте також: Прикордонники відмовили у в’їзді в Україну 15 іноземцям, які прямували автобусом із Білорусі

11 листопада у МВС повідомили, що кордон з Білоруссю через міграційну кризу додатково захищатимуть 8,5 тисяч військовослужбовців ДПСУ, НГУ та поліцейських.

14 листопада міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що в разі необхідності у прикордонних з Білоруссю областях можуть запровадити надзвичайний стан і зводити тимчасові споруди.