МЗС України: Росію відключать від SWIFT - вже розпочалася технічна підготовка

Все про економіку та фінанси

Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення про відключення Росії від SWIFT та впровадження цієї санкції. Щоправда, "офіційне рішення ще не оформлене" (цитата).

"Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вартикаль української дипломатії - від Президента України до аташе в українському посольстві.

Дякую також тисячам людей, зокрема, українській діаспорі, які тиснуть на різні уряди для підтримки цього рішення.

Цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України", - зазначив Дмитро Кулеба. 

Рішення про відключення Росії від глобальної платіжної системи SWIFT буде ухвалено протягом декількох днів, заявив у суботу керуючий центральним банком єврозони, повідомляє Reuters, констатує zn.ua.

"SWIFT — це лише питання часу, дуже короткого часу, днів", — сказав голова центрального банку, який попросив не називати його імені.

"Чи достатньо цього? Ні. Чи потрібно це? Абсолютно. Санкції мають сенс лише в тому випадку, якщо є витрати для обох сторін, а це буде дорого", - додав голова центрального банку.

За даними "Радіо Свобода", Німеччина стала останньою країною, яка підтримала відключення Росії від міжнародної банківської системи платежів після вторгнення Росії в Україну.

Перед цим такий крок підтримала Угорщина, а до цього – Італія і Кіпр.

Раніше ЗМІ повідомляли, що саме ці три країни разом із Німеччиною виступали проти запровадження такої санкції проти Росії.

Україна від початку агресії Російської Федерації закликала партнерів застосувати цей каральний захід проти сусідньої країни.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) – це створена у 1973 р. електронна система передачі й проведення платежів, яку використовують по всьому світу банки та фінансові установи. Вона об’єднує понад 11 тисяч фінустанов з понад 200 країн світу. Система не зберігає і не переказує кошти, але дозволяє банкам та іншим фінансовим компаніям сповіщати один одного про майбутні операції. Через SWIFT щодня проходить понад $330 мільярдів.