Маас: РФ піде на союз з Китаєм, якщо заблокувати "Північний потік-2"

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) пригрозив Росії додатковими санкціями через арешт російського опозиціонера Олексія Навального і жорстке придушення акцій протесту, але водночас виступив проти притинення будівництва газопроводу "Північний потік-2". Виступаючи у Бундестазі, Маас нагадав, що глави МЗС країн ЄС обговорять 22 лютого можливість запровадження нових санкцій проти Росії, констатує DW.

"Я дуже шкодую, що Москва не використала візит Жозепа Борреля для того, щоб, незважаючи на всі розбіжності, знайти спільні інтереси. Замість цього ми побачили добре інсценоване пропагандистське шоу та цілеспрямовану пропаганду, і це більше, ніж просто втрачений шанс. Тому на наступній Раді міністрів закордонних справ ЄС 22 лютого ми обговоримо реакцію на російську поведінку і поводження з опозиціонерами і мирними демонстрантами", - сказав Маас.

Водночас, коментуючи заклики зупинити добудову "Північного потоку-2", міністр відкинув такий крок. Він пояснив, що санкції мають бути запроваджені проти тих, хто несе відповідальність за репресії проти власних громадян, а не співробітників майже 150 європейських компаній, переважно німецьких, які залучені до будівництва газогону.

Маас також зауважив, що повна економічна ізоляція Росії паралельно з ізоляцією Китаю призведе до зближення цих країн та створення в підсумку "найбільшого економічного і військового союзу". На думку Мааса, це не та стратегія, якої потрібно дотримуватися Заходу в даній ситуації, повідомляє інформагентство dpa.

"Ось чому я проти того, щоб руйнувати всі мости у відносинах з Росією", - наголосив міністр. За його словами, той, хто "ставить" питання "Північного потоку-2", повинен подумати геостратегічно, які це матиме наслідки". Такі політики, вважає Маас, тільки "підштовхують Росію і Китай одне до одного".

Глава МЗС Німеччини також відкинув ідею санкцій щодо Росії в Раді Європи, оскільки членство РФ в організації уможливлює доступ багатьом росіянам до Європейського суду з прав людини.