МЗС Китаю - про санкції України проти інвесторів "Мотор Січ"

Все про економіку та фінанси

Китай незадоволений санкціями, які уряд України слідом за США ввів проти компаній китайського холдингу Xinwei Group, що купили контрольний пакет акцій заводу «Мотор Січ». У Міністерстві закордонних справ КНР висловили надію, що права китайських інвесторів в Україні будуть захищені, пише zn.ua.

«Китай, як завжди, виступає проти односторонніх санкцій іноземних урядів щодо китайських підприємств. У той же час ми просимо китайські підприємства дотримуватися законів при веденні бізнесу за кордоном. Сподіваємося, що українська сторона захищатиме законні права та інтереси китайських підприємств і інвесторів», - заявив речник МЗС КНР Ван Веньбінь на пресконференції в понеділок, 1 лютого.

Раніше була інформація, що МЗС України отримало ноту від МЗС КНР. У документі висловлена стурбованість діями української влади відносно китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній та їх менеджменту.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".

Санкції України проти компанії Skyrizon - інвестора в виробництво українських авіаційних двигунів "Мотор Січ" - передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона угод з цінними паперами, емітенти яких знаходяться під санкціями.

31 січня збори акціонерів "Мотор Січ" в Запоріжжі перервали співробітники Служби безпеки України.