МЗС Китаю - про рішення РНБО повернути "Мотор Січ" у власність України

Все про економіку та фінанси

Китай вимагає від України при націоналізації підприємства «Мотор Січ» врахувати інтереси акціонерів, серед яких китайська компанія Beijing Skyrizon. Про це в ході брифінгу офіційний речник МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, передає News.Sina, констатує zn.ua.

«Ми вимагаємо, щоб Україна врахувала законні права китайських підприємств nf інвесторів», - зазначив Чжао Ліцзяні.

Також представник дипвідомства додав, що Пекін уважно спостерігає за ситуацією, яка склалася з даним підприємством.

«Китай наполягає, щоб це питання було вирішене в правильному ключі», - резюмував спікер.

ПАТ «Мотор Січ» є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства поставляється в більш ніж в 100 країн світу.

11 березня Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, націоналізувати підприємство повинні найближчим часом.

Президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».

Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів «Мотор Січ». Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали та послалися на конфіденційність дипломатичного листування.

У березні 2021 року китайський інвестор «Мотор Січ» попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі йшлося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України і відшкодувати збитки.