МВФ: збереження інфляційного таргетування і режим гнучкого курсу - це ключове

Все про економіку та фінанси

Ключовою частиною програми stand by для України є збереження системи інфляційного таргетування і режиму гнучкого курсоутворення, заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише "Інтерфакс-Україна".

"Збереження цих реформ (організаційної та інституційної реформ Нацбанку) і постійний прогрес у зміцненні НБУ є ключовою частиною нинішньої програми stand-by з Україною. З позицій економічної політики це, зокрема, означає збереження системи інфляційного таргетування і режиму гнучкого курсоутворення", - сказав він.

Голова представництва уточнив, що ключові досягнення Нацбанку передбачають переорієнтацію грошово-кредитної та валютної політики, очищення банківського сектора, модернізацію банківського регулювання і нагляду. а також посилення системи протидії відмиванню грошей.

Він зазначив, що Україні важливо продовжувати посилення банківського регулювання і нагляду для гарантування безпеки банківської системи і можливості продовжувати кредитування домогосподарств і компаній.

За словами Люнгмана. надзвичайно важливо захистити НБУ і його персонал від надмірного зовнішнього тиску, оскільки політика, яка однозначно сприятиме економічній стабільності й добробуту українського народу, не завжди користуватиметься широкою популярністю.