МВФ: візит місії в Україну може бути в I кварталі в разі прогресу при виконанні програми

Все про економіку та фінанси

Візит місії МВФ в Україну з питань другого перегляду програми stand-by може відбутися в І кварталі цього року, як і планувалося, за умови прогресу у виконанні програми, повідомив представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice) на традиційному брифінгу у Вашингтоні в четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

"Місія з другого перегляду, як очікується, відбудеться в першому кварталі цього року за умови, що буде досягнуто достатнього прогресу при виконанні цілей програми", - сказав він.

За його словами, точну дату за такого розвитку подій може уточнити офіс МВФ у Києві.

Райс додав, що МВФ стежить за розвитком подій в Україні, сподіваючись на зниження напруженості.

Представник фонду також повідомив, що директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва наступного тижня відвідає Європу, зокрема Мюнхенську безпекову конференцію, яка триватиме 18-20 лютого (в ній візьме участь делегація з України).

Як повідомлялося, прем`єр Денис Шмигаль минулого тижня анонсував завершення другого перегляду програми stand-by наприкінці лютого – на початку березня.

МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, відразу надавши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було заплановано чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів.

Проте обумовлений графік було порушено, а фінансування тривалий час було призупинено через невиконання Україною низки зобов`язань. Лише в листопаді 2021 року МВФ надав Україні другий транш розміром SDR500 млн в еквіваленті $699 млн і вирішив продовжити дію програми до червня 2022 року.

Оновлена програма передбачає ще два перегляди, за підсумками яких Україна може отримати третій і четвертий транші - відповідно SDR500 (близько $700 млн) і SDR1,1 млрд.