МВФ вирішив розподілити $650 млрд серед держав-членів: Україна отримає $2,7 млрд

Все про економіку та фінанси

МВФ повідомив, що 2 серпня рада керуючих Фонду затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму, еквівалентну 650 млрд дол для поповнення світових ресурсів ліквідності.

«Це історичне рішення - найбільше розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи. Розподіл СДР послужить на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки. Він особливо допоможе нашим найбільш вразливим державам-членам, які з труднощами справляються з наслідками кризи COVID-19 », - заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Загальний розподіл СПЗ вступить чинності 23 серпня 2021 року. Нові створені СПЗ будуть переведені країнам-членам МВФ пропорційно їх існуючим квотам у Фонді (Україна отримає близько 2,7 млрд дол, - ред.).

Близько 275 млрд доларів США (приблизно 193 млрд СПЗ) з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується і країнам, що розвиваються, в тому числі країн з низьким рівнем доходу.

«Ми також будемо продовжувати активно працювати з нашими державами-членами з метою пошуку прийнятних шляхів добровільної передачі СПЗ від багатших членів біднішим і вразливим країнам-членам, з тим щоб допомогти їм у відновленні після пандемії і досягненні стабільного і стійкого зростання», - сказала пані Георгієва.

Коментар НБУ:

"Зарахування коштів в Україну має відбутися вже до кінця серпня.

Ці кошти надійдуть на рахунок в НБУ. Згідно з чинним законодавством, фінансовим агентом щодо СПЗ, тобто органом, що ухвалюватиме рішення про їхнє використання, є Міністерство фінансів України.

Національний банк надасть свої пропозиції щодо використання відповідних коштів".