МВФ утримався від прогнозу для економіки України на 2023 рік

Все про економіку та фінанси

Українська економіка у 2022 році, як очікується, впаде на 35%, хоча точні виміри її збитків отримати неможливо, йдеться в оновленому Світовому економічному огляді Міжнародного валютного фонду, оприлюдненому у вівторок, пише "Інтерфакс-Україна".

"Навіть якщо війна невдовзі закінчиться, загибель людей, знищення фізичного капіталу та втеча громадян серйозно перешкоджатимуть економічній діяльності на багато років уперед. Для України всі прогнози на 2022–2027 роки, опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності. Реальний ВВП прогнозується до 2022 року", – йдеться в документі.

МВФ уточнює, що падіння на 35% відповідає даним, представленим у виданому 2021 року дослідженні "Макроекономічні витрати конфлікту" про найбільш серйозні конфлікти. Згідно з ним, через десять років після початку конфлікту ВВП на душу населення все одно залишається приблизно на 28% нижчим через падіння особистого споживання майже на 25%. Крім того, конфлікт також пов`язаний із різким спадом офіційної торгівлі: експорт, за оцінками, падає на 58%, а імпорт – на 34% через десять років після початку конфлікту.

Загалом через розв`язану Росією війну проти України МВФ знизив прогноз зростання ВВП у світі у 2022 році з 4,2% до 3,6%, а наступного – із 3,8% до 3,6%, а також збільшив очікування інфляції: у розвинених країнах цього року – з 3,9% до 5,7%, у країнах, що розвиваються, – з 5,9% до 8,7%.

Як повідомлялося, за оцінками Світового банку, який до війни очікував зростання української економіки цього року на 3,2%, вона впаде на 45,1%. Згідно з його доповіддю від початку квітня, у 2023 році очікується відновлення української економіки всього на 2,1%, що також гірше за колишні очікування в 3,5%.

НБУ прогнозує зниження ВВП країни цього року щонайменше на третину, утримуючись від детальніших оцінок.