МВФ: Україну чекає колапс без екстрених фінансових вливань з боку Заходу

Все про економіку та фінанси

МВФ попередив західні уряди, що Україну чекає фінансовий колапс, якщо офіційному Києву не буде надана екстрена додаткова підтримка впродовж кількох тижнів. Про це пише Financial Times.

За висновками фахівців Фонду, Україна потребує додатково 15 млрд дол (крім тих 17 млрд дол, які може отримати в рамках співпраці з МВФ; у поточному році Фонд надав менше 5 млрд дол.).

Водночас як зауважує Financial Times, сторони, що беруть участь у відповідних переговорах, досить прохолодно ставлять до виділення необхідних коштів з огляду на затягування Києвом економічних та адміністративних реформ.

Причинами виникнення настільки значного фінансового дефіциту в МВФ називають 7-відсоткове падіння української економіки, скорочення експорту в РФ, що призвело до відтоку капіталу та падіння золотовалютних резервів.

Як зазначається, без додаткової допомоги, Києву доведеться кардинально скоротити свій бюджет або оголосити дефолт за своїми суверенними борговими зобов`язаннями.

Україна вже звернулася до ЄС за додатковою фінансовою допомогою на 2 млрд євро (у рамках чинної програми передбачається виділення Брюсселем для Києва 1,6 млрд євро).

Як наголошує FT, відповідно до правил МВФ, Фонд не може надавати допомогу країні, якщо немає визначеності щодо можливості позичальника виконувати свої фінансові зобов`язання протягом наступних 12 місяців. Тобто фонд навряд чи буде в змозі не направити будь-які додаткові гроші до Києва, поки розрив у 15 млрд дол. не буде закритий.

При цьому британське видання повідомляє, що заклопотаність з боку західних урядів щодо стану українських фінансів настільки висока, що міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле навіть звертався до глави російського Мінфіну Антона Силуанова щодо рефінансування позики на 3 млрд дол, які Україна отримала від РФ у минулому році.

Водночас Джордж Осборн, міністр фінансів Великобританії, висловив здивування щодо такого прохання, з огляду на запроваджені санкції ЄС проти Росії саме через її дії в Україні.