МВФ призначив нового представника в Україні

Все про економіку та фінанси

Міжнародний валютний фонд призначив Ваграма Степаняна своїм постійним представником в Україні - на цій посаді він замінив Йосту Люнгмана, йдеться у повідомленні постійного представництва МВФ, пише "Економічна правда".

Зазначається, що Степанян приступив до виконання своїх службових обов’язків 28 червня цього року.

"Пан Люнгман повертається до штаб-квартири МВФ після чотирьох років на посаді постійного представника МВФ в Україні. Зміна постійних представників є усталеною практикою ротації персоналу МВФ.

Степанян - громадянин Вірменії. У 2006-2008 роках був економістом Світового банку. Із 2008 року - старший економіст МВФ. Він працював Степанян працював у Фонді в різних країнах, остання його посада - провідний економіст в ОАЕ. Також він працював над грошово-кредитними, фіскальними і структурними реформами в Албанії, Чорногорії, Угорщини, Румунії, Омані та інших країнах, констатує "Інтерфакс-Україна".

Закінчив Єреванський державний економічний університет та Лондонський університет. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна обов`язково зробить те, що пообіцяла, і може отримати транш від МВФ восени, але в разі його відсутності глобальної проблеми не буде.

В. Зеленський висловлював думку, що Фонду несправедливо висувати до України такі ж вимоги, як до інших держав, оскільки Україна восьмий рік перебуває у стані війни і змушена по-іншому обирати пріоритетні сфери для проведення реформ.

За оцінками аналітиків Bank of America (BofA), Україна може спробувати відмовитися від співпраці з МВФ під час виборчого циклу 2023-2024 років.

Аналітики J.P. Morgan прогнозували, що Україна до кінця 2021 року отримає 3 млрд дол офіційного фінансування та очікують надходження другого траншу кредиту МВФ до вересня цього року.