МВФ повідомив про обговорення конфіскації валютних резервів ЦБ РФ

Все про економіку та фінанси

МВФ обговорюватиме всередині організації можливість конфіскації валютних резервів центробанку Росії, проте про будь-яке рішення говорити ще зарано. Про це у коментарі Financial Times заявила заступник директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінат, констатує "НВ".

"Ми обговорюємо будь-яку політику, яка може мати наслідки для міжнародної валютної системи", - зазначила Гопінат.

Такі обговорення готуються на тлі ситуації, коли Україні не вистачає фінансової підтримки західних партнерів.

За словами Гопінат, досі виплати були відносно невеликими і терміново потрібне нове фінансування для підтримки економіки та запобігання «серйозної макроекономічної дестабілізації».

"Важливий момент - швидко доставити гроші в Україну і якнайбільше у формі грантового фінансування", - зазначила Гопінат.

За її словами, світова спільнота надзвичайно зацікавлена у тому, щоб побачити, як зробити це фінансування доступним. Проте, з погляду фактичних виплат, цифри невеликі.

Своєю чергою глава Мінфіну США Джанет Йєллен зазначила, що хоча український уряд продовжує функціонувати, йому потрібні бюджетні кошти для оплати праці солдатів, службовців та пенсіонерів, а також для задоволення основних потреб своїх громадян.

Раніше глава Мінфіну ФРН Крістіан Лінднер заявляв, що готовий розглянути ідею конфіскації іноземних активів російського центробанку.