МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України до 6,5%

Все про економіку та фінанси

МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України в 2014 році з 5 до 6,5%. Про це заявив глава місії МВФ Микола Георгієв, повідомляє "РБК-Україна". 

При цьому як повідомила прес-служба МВФ, зменшення надходжень на сході України, високі витрати на безпеку і менші, ніж очікувалося, обсяги стягнення заборгованості перед НАК "Нафтогазом" призведуть до більшого зростання фіскального та квазі-фіскального дефіциту і потреби у фінансуванні, ніж передбачалося раніше програмою МВФ.

Крім того, як відзначають в МВФ, на чисті міжнародні резерви України більший, ніж очікувалося, чинить тиск відтік капіталу та монетизація фіскальних дефіцитів.

На думку МВФ, в той час, як об`єднаний фіскальний і квазіфіскальний дефіцит прогнозується на рівні 10,1 та 5,8% ВВП в 2014 і 2015 рр. відповідно - порівняно з попередніми цільовими показниками 8,5 та 6,1% - структурне коригування впродовж 2014-2016 рр. буде на 0,5% від ВВП більше і рівні базового дефіциту будуть нижчими, ніж спочатку передбачалось програмою до 2016 р.

Аналогічно, валові резерви будуть приблизно лише на 3,4 млрд дол. нижчими, ніж передбачалось програмою до кінця 2015 р. В той час, як співвідношення зовнішнього боргу до ВВП сягне на 7 відсоткових пунктів вище, ніж передбачалось програмою на кінець 2015 р., він буде неухильно поступово зменшуватись до кінця програми, що свідчить про відсутність ризику для життєспроможності зовнішнього сектора, додають в МВФ.