МВФ оголосив про початок роботи в Україні онлайн-місії

Все про економіку та фінанси

Сьогодні вранці Міжнародний валютний фонд оголосив про початок роботи онлайн-місії з першого перегляду отриманої Україною в червні 2020 року програми stand-by, пише "НВ".

«Місія МВФ на чолі з Іванною Владковою Голлар розпочинає сьогодні свою роботу і продовжуватиме обговорення з владою України першого перегляду програми, що підтримується МВФ. Зустрічі місії відбуватимуться в онлайн-режимі», — йдеться в заяві Ваграма Степаняна, постійного представника МВФ в Україні.

МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (приблизно $5 млрд) і відразу виділив $2,1 млрд першого траншу. Україна розраховула отримати у 2021 році три транші від МВФ на загальну суму в $2,2 млрд, однак у лютому онлайн-місія Фонду завершилася безрезультатно. В МВФ тоді заявили, що для виділення коштів потрібен більший прогрес.

Сума другого траншу повинна становити 500 млн SDR (спеціальні права запозичення), тобто близько $700 млн.

За словами прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна очікує отримати $750 млн другого траншу від МВФ в кінці листопада — грудні.

Сьогодні парламент планує почати розгляд проєкту бюджету на 2022 рік. Він, зокрема, передбачає зменшення дефіциту з 5,5% до 3,5% ВВП.