МВФ очікує, що Україна й надалі буде обслуговувати держборг

Все про економіку та фінанси

Представник МВФ Джеррі Райс на традиційному брифінгу в четвер заявив, що Україна акуратно обслуговує свій держборг, і МВФ очікує, що така ситуація триватиме, водночас закликає підтримувати офіційний Київ грантовим фінансуванням, пише "Інтерфакс-Україна".

"Україна акуратно обслуговує свій борг. І ми очікуємо, що це триватиме", – сказав Райс.

Відповідаючи на уточнювальне запитання про відсутність рекомендації Україні запитати заморожування платежів абощо, Райс зазначив, що він не має жодної іншої позиції, крім заявленої вище.

Представник МВФ нагадав, що фонд на початку війни надав Україні кредит $1,4 млрд і підтримує за рахунок розподілу SDR. Він уточнив, що фонд створив спеціальний рахунок під своїм адмініструванням для донорів для підтримки України, яким скористалися Канада, Німеччина, Нідерланди.

"Ми очікуємо більшого найближчими днями", – додав Райс.

Він наголосив, що МВФ розглядає як пріоритет із погляду фінансування України просто зараз грантове фінансування.

"У короткостроковій перспективі це найкраща форма допомоги, яку може надати міжнародна спільнота у світлі військової ситуації та характеру потрясінь. І це дало б змогу українському уряду продовжувати свою діяльність без додаткових боргів, що є важливим аспектом поставленого вами запитання", - резюмував представник Фонду. 

Як повідомлялося, наприкінці червня Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що український уряд вивчає можливість реструктуризації державного боргу, оскільки можливості фінансування спустошеної війною країни ризикують вичерпатися.

За даними співрозмовників агентства, наразі розглядається кілька сценаріїв, а прийняття остаточного рішення не очікується до кінця літа. Bloomberg зазначає, що у вересні Україна має сплатити $1,4 млрд за зовнішнім боргом без урахування відсотків.

Своєю чергою прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд України наразі не обговорює реструктуризацію державного боргу, однак сподівається на відповідну ініціативу від міжнародних партнерів.