МВФ обіцяє підтримку країнам, які постраждають через санкції проти РФ

Все про економіку та фінанси

МВФ готовий допомогти країнам, які можуть постраждати від побічних ефектів та санкцій, запроваджених західними урядами щодо РФ у разі нового вторнення РФ в Україну, заявила директор МВФ Крісталіна Георгієва, пише Reuters, констатує "Укрінформ".

За її словами, санкції неминуче перервуть деякі фінансові транзакції та функціонування фінансової системи, особливо якщо вони обмежать доступ Росії до мережі фінансових транзакцій SWIFT.

«Якщо ми опинимося в ситуації, коли виникнуть побічні ефекти, які вимагають активнішої участі МВФ в інших країнах, ми, звичайно, будемо там. Ми ще маємо кредитні можливості на суму близько 700 мільярдів доларів», — сказала Георгієва.

Глава МВФ заявила, що сподівається на дипломатичне вирішення кризи на благо українського народу та необхідності підтримки відновлення світової економіки.

Як зазначає видання, криза вже призвела до підвищення цін на енергоносії, особливо в Європі, а припинення постачання зерна з України може посилити тиск на ціни на продовольство.

Георгієва сказала, що МВФ має близько 2,2 мільярда доларів у рамках розширеної кредитної програми для України, які можуть бути виплачені в період до червня. Україна отримала транш у розмірі 700 мільйонів доларів у листопаді.