МВФ хоче, аби уряд перевів аграріїв на загальний режим сплати ПДВ

Все про економіку та фінанси

У сфері бюджетної політики оновлений Меморандум України з МВФ передбачає окремий "структурний маяк" (обов`язкову до виконання вимогу) – питання зі сплатою податку на додану вартість в аграрному секторі. Згідно з цим "маяком", Україна зобов`язується максимально наблизити режим сплати аграріями ПДВ до загального режиму. Про це йдеться в затвердженому Кабміном проекті "Листа про наміри уряду і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду" та проекті оновленого меморандуму, який Україна направить на засідання ради директорів МВФ 29 серпня, пише zn.ua.

Водночас, схоже, Мінфін вирішив йти з випередженням графіка: днями відомство вже презентувало своє бачення того, як міняти систему сплати ПДВ в сільському господарстві.

Згідно презентації відомства, на спецрежимі сплати ПДВ повинні залишитися лише ті підприємства, річний обсяг виручки яких не перевищує 20 млн гривень, а в користуванні перебуває не більше 3 тис га землі. З урахуванням цих факторів, перейти на загальний режим сплати ПДВ повинні будуть менше 10% сільськогосподарських підприємств - головним чином найбільші виробники.